poniedziałek, 22 styczeń 2024 16:39

OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
21Ruszyło rekordowe wsparcie unijne dla mazowieckich OSP. Trafi do nich 187 wozówstrażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. Blisko 250 mln zł z programuFundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. Jutro umowy zwładzami gmin: Kadzidło, Rzekuń, Troszyn, Czerwin, Łyse, Czarnia i Olszewo-Borkipodpiszą marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwamazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. Partnerami wydarzenia są:Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystykiw Warszawie, Muzeum Niepodległości, Fundacja My Obywatele UE im. W.B.Jastrzębowskiego.Unijne środki pozwolą na zakup wozów strażackich dla OSP z całego województwamazowieckiego. W sumie subregion ostrołęcki otrzyma 37,5 mln zł na zakup 27wozów strażackich, w tym wsparcie dla jednostek z powiatu ostrołęckiego,które otrzymają 10,2 mln zł na zakup 7 wozów strażackich.Jednostka OSP Łyse otrzyma wsparcie unijne w kwocie 1 829 737,20 zł. W ramachprojektu zostanie zrealizowane zadanie pn. „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP w Łysych w celu walki ze skutkami klęsk i katastrof” -zaplanowano zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z pełnymwyposażeniem. Szacunkowy koszt realizacji całego zadania to kwota 2 167 632,00zł.

 

Czytany 418 razy
Więcej w tej kategorii: « Wesołych Świąt!

Najczęściej czytane

 • OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE

  21Ruszyło rekordowe wsparcie unijne dla mazowieckich OSP. Trafi do nich 187 wozów
  strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. Blisko 250 mln zł z programu
  Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. Jutro umowy z
  władzami gmin: Kadzidło, Rzekuń, Troszyn, Czerwin, Łyse, Czarnia i Olszewo-Borki
  podpiszą marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa
  mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. Partnerami wydarzenia są:
  Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystyki
  w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Fundacja My Obywatele UE im. W.B.
  Jastrzębowskiego.
  Unijne środki pozwolą na zakup wozów strażackich dla OSP z całego województwa
  mazowieckiego. W sumie subregion ostrołęcki otrzyma 37,5 mln zł na zakup 27
  wozów strażackich, w tym wsparcie dla jednostek z powiatu ostrołęckiego,
  które otrzymają 10,2 mln zł na zakup 7 wozów strażackich.
  Jednostka OSP Łyse otrzyma wsparcie unijne w kwocie 1 829 737,20 zł. W ramach
  projektu zostanie zrealizowane zadanie pn. „Zakup samochodu ratowniczo-
  gaśniczego na potrzeby OSP w Łysych w celu walki ze skutkami klęsk i katastrof” -
  zaplanowano zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z pełnym
  wyposażeniem. Szacunkowy koszt realizacji całego zadania to kwota 2 167 632,00
  zł.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK