sobota, 22 październik 2022 20:10

2022.10.22 - Wyciek Amoniaku Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
IMG 20221022 WA000122 Października doszło do symulowanego rozszczelnienie się instalacji wypełnionej amoniakiem. Ćwiczenia przeprowadzone zostały wspólnie z druhami ZPM JBB w Łysych, na którego terenie jest amoniakownia.

Naszym zadaniem było zabezpieczenie terenu wokół amoniakowni poprzez rozstawienie kurtyn wodnych oraz ubranie się w szczelne kombinezony, zlokalizowanie i usunięcie wycieku. Na koniec ćwiczeń druh Zenek Kaczyński oprowadził nas po zakładzie, pokazując newralgiczne miejsca o podwyższonym ryzyku pożaru oraz podwyższonym stopniu niebezpieczeństwa występującego ze względu na charakter miejsca – jak np. amoniakownia czy ładownia elektrycznych wózków widłowych.

 

                           ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 1122 razy
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK