wtorek, 03 maj 2016 07:16

2016.05.03 - Obchody Dnia Strażaka Wyróżniony

243 Maja o godzinie 8:30 zorganizowana została zbiórka przed remizą. Na zbiórce licznie stawili się nasi druhowie, druhowie z OSP Lipniki i druhowie z OSP Łączki.

Parę minut przed godziną 9 pod dowództwem Komendanta Gminnego OSP dh. Frydrycha Jarosława przemaszerowaliśmy z pocztami sztandarowymi do kościoła parafialnego p.w. Chrystusa Króla Wszechświata, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. Po mszy wróciliśmy na plac przed remizą i celebrowaliśmy obchody naszego święta. O godzinie 10 rozpoczął się apel, w który uczestniczyli strażacy, zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani. Uroczystościom przed remizą przewodniczył Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh. Deptuła Andrzej. Podczas uroczystości głos zabrał także wójt gminy Łyse Pan Ksepka Jerzy. Korzystając z okazji podziękował strażakom z naszej gminy za pomoc w organizacji Niedzieli Palmowej. Po apelu, na sali w remizie zorganizowano obiad dla strażaków i przybyłych gości.

Czytany 2318 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 maj 2016 02:03