środa, 20 kwiecień 2016 02:12

2016.04.19 - Z wizytą w szkołach Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag0570We wtorek 19 kwietnia pare minut po godzinie 9:00 w szkole podstawowej w Dębach i w Serafinie rozbrzmiały syreny alarmowe naszego wozu bojowego.

Wszystkie dzieci wraz z opiekunkami wybiegli na zewnatrz. Pomyślałby ktoś, że to ewakuacja z płonącego budynku.... Na szczęsście nie. Tak witały nas dzieci i nauczyciele , którzy zaprosili naszą jednostkę na pokaz sprzętu gaśniczego. Dzieci nie ukrywały zadowolenia z powodu naszej wizyty, przecież nie codzień zdarza się okazja obejrzeć wóz strażacki z tak bliska. Mało tego, można było wsiąść do środka kabiny, włączyć koguty i syreny alarmowe , a nawet przywitać i pozdrowić wszystkich przez megafon. Każde dziecko mogłó przymierzyć kask i potrzymać wąż strażacki z prądownicą. Jednak największe wrażenie zrobiło działko wodne zamontowane na dachu naszego wozu. Pokaz lania wody był bardzo widowiskowy przez co na twarzach dzieci pojawił sie uśmiech i zachwyt. Oprócz tego odbyliśmy z dziećmi krótką rozmowe na temat zagrożeń, bezpieczęństwa w domu, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, jak zachować się podczas wypadku, pożaru, jak wzywac pomoc i samemu jej udzielać.
Byliśmy pod wrażeniem wiedzy jaką dzieci posiadają i dyscypliny. Wszystkie dzieci słuchały nas z uwagą i zaangażowaniem.
Dziękujemy Wam za to! Dziękujemy również Paniom Nauczycielkom za pomoc i poczęstunek :)

            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 1383 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 kwiecień 2016 02:39

Najczęściej czytane

 • 2019.02.27 - Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Topolowa Chętnika

  6Zderzenie dwóch samochodów osobowych był powodem porannej interwencji. Dziś około godziny 8 rano na skrzyżowaniu ulicy Topolowej z Chętnika doszło do wypadku.

  Czytaj dalej...
 • Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018 w OSP Łyse - PODSUMOWANIE

  1826 Stycznia odbyło się Zebranie Sprawozdawcze w naszej jednostce. W sobotę kilka minut po godzinie 15 prezes dh. Adam Pisiak dokonał otwarcia Zebrania Sprawozdawczego OSP Łyse za rok 2018.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.25 - URSUS W ROWIE

  625 Stycznia popołudniu, około godziny 15:30 wpłynęła do nas informacja o wypadku ciągnika rolniczego, którego kierowca został przygnieciony przez maszynę.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.25 - Pożar Sadzy

  4W piątkowy wieczór 25 stycznia około godziny 19:30 MSK zadysponowało naszą jednostkę do pożaru.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.21 - WYPADEK W PUPKOWIŹNIE

  221 Stycznia około południa zadysponowano nas do zdarzenia w miejscowości Pupkowizna, gdzie doszło do "czołówki" dwóch samochodów osobowych.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK