niedziela, 24 kwiecień 2016 01:38

2016.04.23 - Ćwiczenia w Łączkach Wyróżniony

20160423 17022623 Kwietnia w godzinach popołudniowych zgłosiliśmy do Miejskiego Centrum Dowodzenia informacje o wyjeździe ćwiczebno - szkoleniowym do miejscowości Łączki.

Strażacy z nowo powstałej jednostki uczestniczą w szkoleniu jednolitym ratowników, które kończy się egzaminem. Strażacy z Łączek nie dysponują własnym samochodem, remiza jest w trakcie budowy. Z tego powodu zaprosili nas do siebie, aby móc przećwiczyć sobie zdobytą wiedzę w praktyce. Przećwiczyliśmy rozwijanie Lini gaśniczych z podaniem dwóch prądów wody na źródło ognia, oraz podanie środka pianotwórczego. Oprócz tego strażacy z Łączek mogli przypomnieć sobie co wchodzi w skład wyposażenia wozu, prawidłowe nazewnictwo armatury przeciwpożarowej i sprzętu. Ostatnim zadaniem jakie wykonali było zatankowanie wody z pobliskiego zbiornika wodnego. Na koniec ćwiczeń mogliśmy posilić się przy zorganizowanym przez druhów ognisku.