piątek, 15 październik 2021 22:24

2021.10.15 - Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych Wyróżniony

20211015 171308XV ZJAZD ODDZIAŁU GMINNEGO ZOSP RP w ŁYSYCH W piątkowe popołudnie 15 października 2021 roku w remizie OSP Łyse odbył się XV Zjazd Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych.

Dokładnie o godzinie 17:00 prezes dh Adam Chrzanowski otworzył Zjazd Gminny. Na otwarcie od słuchaliśmy hymnu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz uczciliśmy minutą ciszy pamięć zmarłych strażaków. W następnej kolejności druh prezes przywitał przybyłych gości: wójta gminy Łyse Grzegorza Fabiszewskiego, przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Artura Romaniuka, brygadiera Jarosława Sadłowskiego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Henryka Chorążego przedstawiciela Zarządu Oddziału Powiatowego w Ostrołęce. Jarosława Frydrycha Komendanta Gminnego, Stanisława Lipkę przedstawiciela Nadleśnictwa Myszyniec, druhny i druhów delegatów oraz ustępujący zarząd. Na przewodniczącego zjazdu wybrano druha Adama Chrzanowskiego a na protokolanta druha Wojciecha Kaczmarczyka. Na zjazd przybyło 23 z 32 uprawnionych do głosowania delegatów. Kolejnym punktem było wybranie składów komisji które przedstawiały się następująco:

Komisja mandatowa:

Adam Pisiak, Waldemar Sęk, Sławomir Łukasik

Komisja wyborcza:

Paweł Korzeniewski, Piotr Krysiak, Rafał Parzych

Komisja uchwał i wniosków:

Wiktor Dąbkowski, Jacek Frydrych, Adam Chorążewicz

Sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Gminnego za lata 2016 - 2021 kolejno przedstawili druhowie Adam Chrzanowski oraz Jarosław Frydrych. Druh Jarek jako prezes Klubu HDK działającego przy Zarządzie Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych przedstawił również sprawozdanie z działalności stowarzyszenia. Ostatnim sprawozdaniem było Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, które odczytał druh Stanisław Kiernozek. Druh Stanisław złożył wniosek o udzielenie absolutorium, które w głosowaniu jednogłośnie zostało udzielone. Kolejnym punktem była dyskusja, podczas której głos zabrali przybyli goście. Wszyscy podziękowali ustępującemu zarządowi za 5 lat kadencji oraz pogratulowali wykonanych prac i działań na rzecz Zarządu Oddziału Gminnego. Następnie druh Paweł Korzeniecki z komisji wyborczej przedstawił delegatów do nowego zarządu i komisji rewizyjnej. Składy zostały przegłosowane i wybrani delegaci udali się na pierwsze posiedzenie zarządu i komisji rewizyjnej, podczas którego ukonstytuowali się.

Zarząd Oddziału Gminnego:

Adam Chrzanowski – Prezes
Sławomir Łukasik – Wice Prezes
Jarosław Frydrych - Komendant Gminny
Paweł Korzeniecki - zastępca Komendanta Gminnego
Paweł Charubin - Skarbnik
Wojciech Kaczmarczyk - Sekretarz
Jacek Frydrych - Członek
Adam Chorążewicz - Członek
Małgorzata Brakoniecka - Członek
Rafał Parzych – Członek
Wiktor Dąbkowski - Członek
Adam Pisiak - Członek
Waldemar Sęk - Członek
Janusz Szok - Członek

Komisja Rewizyjna:

Maciej Dąbkowski - Przewodniczący
Magdalena Szok - Sekretarz
Sławomir Frydrych - Członek
Andrzej Deptuła - Członek

Oddelegowani do Zarządu Oddziału Powiatowego:

Adam Chrzanowski
Jarosław Frydrych

Delegaci na Zjazd Zarządu Oddziału Powiatowego:

Adam Chrzanowski
Jarosław Frydrych
Paweł Korzeniecki
Rafał Parzych

Ostatnim punktem zjazdu było podziękowanie nowego prezesa Adama Chrzanowskiego za zaufanie i wybór na kolejną kadencję oraz przedstawienie składu osobowego zarządu. Na koniec nowy prezes zaprosił wszystkich na mały poczęstunek.

Czytany 667 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 październik 2021 16:32