wtorek, 10 maj 2016 02:43

2016.05.09 - Pokaz sprzętu gaśniczego w Szkole Podstawowej w Łączkach Wyróżniony

imag05929 Maja, już po raz drugi w tym roku odwiedziliśmy najmłodszych. Tym razem po szkole w Dębach i Serafinie zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Łączkach.

Tradycyjnie zaprezentowaliśmy dzieciom nasz sprzęt gaśniczy. Dzieci mogły obejrzeć wnętrze kabiny wozu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda pełne umundurowanie bojowe strażaka. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólna budowa Lini gaśniczej i ugaszenie symulowanego pożaru. Punktem, którego nie mogliśmy pominąć był pokaz możliwości działka wodnego. Dzieci wraz z nauczycielkami zwrócili się do nas z niecodzienną prośbą. W ramach programu "Dorośli czytają dzieciom" poproszono nas o przeczytanie fragmentu książki Czesława Janczarskiego pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Na koniec porozmawialiśmy z dziećmi na temat bezpieczeństwa, wzywania pomocy i udzielania pomocy przedmedycznej. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować dzieciom i ich opiekunom za zaproszenie, poświęcona uwagę i zainteresowanie jakim nas obdarzyli. Dziękujemy również paniom nauczycielkom za poczęstunek.

Czytany 2723 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 maj 2016 20:24