wtorek, 10 maj 2016 02:43

2016.05.09 - Pokaz sprzętu gaśniczego w Szkole Podstawowej w Łączkach Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag05929 Maja, już po raz drugi w tym roku odwiedziliśmy najmłodszych. Tym razem po szkole w Dębach i Serafinie zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Łączkach.

Tradycyjnie zaprezentowaliśmy dzieciom nasz sprzęt gaśniczy. Dzieci mogły obejrzeć wnętrze kabiny wozu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda pełne umundurowanie bojowe strażaka. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólna budowa Lini gaśniczej i ugaszenie symulowanego pożaru. Punktem, którego nie mogliśmy pominąć był pokaz możliwości działka wodnego. Dzieci wraz z nauczycielkami zwrócili się do nas z niecodzienną prośbą. W ramach programu "Dorośli czytają dzieciom" poproszono nas o przeczytanie fragmentu książki Czesława Janczarskiego pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Na koniec porozmawialiśmy z dziećmi na temat bezpieczeństwa, wzywania pomocy i udzielania pomocy przedmedycznej. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować dzieciom i ich opiekunom za zaproszenie, poświęcona uwagę i zainteresowanie jakim nas obdarzyli. Dziękujemy również paniom nauczycielkom za poczęstunek.

            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 1898 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 maj 2016 20:24

Najczęściej czytane

 • 2019.07.06 - Pożar Domu Łączki

  10O godzinie 11:20 dostaliśmy wezwanie z MSK do pożaru domu w miejscowości Łączki. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono pożar wewnątrz budynku mieszkalnego na piętrze.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek - Grzęda

  6W piątkową noc około godziny 23 zbudziła nas syrena alarmowa naszej remizy. Z informacji jaką otrzymaliśmy wynikało że, samochód osobowy uderzył w ogrodzenie a następnie w budynek mieszkalny.

  Czytaj dalej...
 • 2019.06.16 - Dachowanie Golfa

  6W niedzielny poranek 16 czerwca zadysponowano nasz zastęp po raz drugi do zdarzenia na DW 645. Dokładnie w tym samym miejscu co 8 czerwca doszło do dachowania VW Golfa.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.07 - Wypadek motocyklisty Lipniki

  1O godzinie 18:10 zostaliśmy zadysponowani do wypadku motocyklisty w miejscowości Lipniki. Po dojechaniu na miejsce zastęp OSP Lipniki udzielał już poszkodowanemu pomocy medycznej. 

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek na Malażu

  2W piątek o godzinie 13:25 MSK zadysponowało nasza jednostkę do zdarzenia drogowego na DW 645 w kierunku miejscowości Kuzie. Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy stojący na poboczu.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK