wtorek, 10 maj 2016 02:43

2016.05.09 - Pokaz sprzętu gaśniczego w Szkole Podstawowej w Łączkach Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag05929 Maja, już po raz drugi w tym roku odwiedziliśmy najmłodszych. Tym razem po szkole w Dębach i Serafinie zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Łączkach.

Tradycyjnie zaprezentowaliśmy dzieciom nasz sprzęt gaśniczy. Dzieci mogły obejrzeć wnętrze kabiny wozu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda pełne umundurowanie bojowe strażaka. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólna budowa Lini gaśniczej i ugaszenie symulowanego pożaru. Punktem, którego nie mogliśmy pominąć był pokaz możliwości działka wodnego. Dzieci wraz z nauczycielkami zwrócili się do nas z niecodzienną prośbą. W ramach programu "Dorośli czytają dzieciom" poproszono nas o przeczytanie fragmentu książki Czesława Janczarskiego pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Na koniec porozmawialiśmy z dziećmi na temat bezpieczeństwa, wzywania pomocy i udzielania pomocy przedmedycznej. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować dzieciom i ich opiekunom za zaproszenie, poświęcona uwagę i zainteresowanie jakim nas obdarzyli. Dziękujemy również paniom nauczycielkom za poczęstunek.

            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 1365 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 maj 2016 20:24

Najczęściej czytane

 • 2018.01.27 - Dachowanie na trasie Łyse - Kuzie

  12O godzinie 21:00 dostaliśmy wezwanie o wypadku w kierunku miejscowości Kuzie.

  Czytaj dalej...
 • 2018.01.14 - Wypadek na skrzyżowaniu ul. Chętnika i Ostrołęckiej

  1W niedzielę, 14 stycznia na skrzyżowaniu ulic Chętnika i Ostrołęckiej w Łysych doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

  Czytaj dalej...
 • 2018.01.04 - Czołowe Zderzenie Zalas

  2W czwartek 4 stycznia o godzinie 23:40 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku w kierunku Piątkowizny.

  Czytaj dalej...
 • Kartka z kalendarza - Dzień Strażaka 1 Maja rok 1987

  3Kolejne zdjęcie z działalności Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy.

  Jeżeli ktoś z was posiada zdjęcia powiązane ze Strażą Pożarną z Gminy Łyse, proszę o wysłanie ich na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. postaramy się je wszystkim pokazać i wkleić do naszej kroniki.

  Jeżeli ktoś rozpoznaje druhów ze zdjęcia, to proszę się nie bać tylko pisac w komentarzu na naszym facebook-owym profilu https://www.facebook.com/osplyse

  Czytaj dalej...
 • 2018.03.04 - Kolejne Dachowanie na trasie Łyse - Kuzie

  5W niedzielne popołudnie dyspozytor MSK w Ostrołęce zadysponował naszą jednostkę do działań. Kilka minut po godzinie 18 wyjechaliśmy do wypadku drogowego, który wydarzył się na drodze wojewódzkiej 645 w kierunku miejscowości Kuzie.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK