wtorek, 10 maj 2016 02:43

2016.05.09 - Pokaz sprzętu gaśniczego w Szkole Podstawowej w Łączkach Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag05929 Maja, już po raz drugi w tym roku odwiedziliśmy najmłodszych. Tym razem po szkole w Dębach i Serafinie zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Łączkach.

Tradycyjnie zaprezentowaliśmy dzieciom nasz sprzęt gaśniczy. Dzieci mogły obejrzeć wnętrze kabiny wozu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda pełne umundurowanie bojowe strażaka. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólna budowa Lini gaśniczej i ugaszenie symulowanego pożaru. Punktem, którego nie mogliśmy pominąć był pokaz możliwości działka wodnego. Dzieci wraz z nauczycielkami zwrócili się do nas z niecodzienną prośbą. W ramach programu "Dorośli czytają dzieciom" poproszono nas o przeczytanie fragmentu książki Czesława Janczarskiego pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Na koniec porozmawialiśmy z dziećmi na temat bezpieczeństwa, wzywania pomocy i udzielania pomocy przedmedycznej. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować dzieciom i ich opiekunom za zaproszenie, poświęcona uwagę i zainteresowanie jakim nas obdarzyli. Dziękujemy również paniom nauczycielkom za poczęstunek.

            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 1672 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 maj 2016 20:24

Najczęściej czytane

 • 2018.08.26 - Dachowanie Mazdy

  6Trzy dni nie mineło, gdy ponownie syrena alarmowa zawyła w naszej miejscowości. Tym razem zostaliśmy wezwani do dachowania samochodu osobowego na Drodze Wojewódzkiej 645 w miejscowości Serafin.

  Czytaj dalej...
 • 2018.09.15 - Wypadek Drogowy Pupkowizna

  11W sobotę 15 września około godziny 15:45 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Pupkowiźnie. Na drodze lokalnej kierujący pojazdem VW Passat wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.

  Czytaj dalej...
 • 2018.09.12 - Pracowita Doba Strażaków

  4 3W środę 12 września około godziny 9:30 dostaliśmy wezwanie do wypadku drogowego z udziałem samochódu osobowego marki VW w miejscowości Dęby.

  Czytaj dalej...
 • 2018.08.19 - Zderzenie dwóch aut osobowych Dęby

  4W niedziele po godzinie 20 zostaliśmy zadysponowani do zderzenia dwóch aut w miejscowości Dęby.

  Czytaj dalej...
 • 2018.08.14 - Zderzenie ciężarówki z osobówką

  10We wtorek około godziny 15 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia informacje jakie otrzymaliśmy z MSK potwierdziły się.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK