wtorek, 10 maj 2016 02:43

2016.05.09 - Pokaz sprzętu gaśniczego w Szkole Podstawowej w Łączkach Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag05929 Maja, już po raz drugi w tym roku odwiedziliśmy najmłodszych. Tym razem po szkole w Dębach i Serafinie zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Łączkach.

Tradycyjnie zaprezentowaliśmy dzieciom nasz sprzęt gaśniczy. Dzieci mogły obejrzeć wnętrze kabiny wozu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda pełne umundurowanie bojowe strażaka. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólna budowa Lini gaśniczej i ugaszenie symulowanego pożaru. Punktem, którego nie mogliśmy pominąć był pokaz możliwości działka wodnego. Dzieci wraz z nauczycielkami zwrócili się do nas z niecodzienną prośbą. W ramach programu "Dorośli czytają dzieciom" poproszono nas o przeczytanie fragmentu książki Czesława Janczarskiego pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Na koniec porozmawialiśmy z dziećmi na temat bezpieczeństwa, wzywania pomocy i udzielania pomocy przedmedycznej. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować dzieciom i ich opiekunom za zaproszenie, poświęcona uwagę i zainteresowanie jakim nas obdarzyli. Dziękujemy również paniom nauczycielkom za poczęstunek.

            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 1555 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 maj 2016 20:24

Najczęściej czytane

 • 2018.05.20 - Zderzenie aut na łuku drogi w miejscowości Zalas

  imag2995Około godziny 19 w niedzielę 20 maja MSK zadysponowało naszą jednostkę do zdarzenia drogowego w miejscowości Zalas. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy dwa rozbite auta - osobowego WV Golfa III oraz pikapa ISUZU należącego do Żandarmerii Wojskowej.

  Czytaj dalej...
 • 2018.06.17 - Wypadek motocyklisty w Zalasiu

  1Dziś około godziny 18 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • Rosenbauer Demo Tour PODSUMOWANIE

  87W poniedziałkowe popołudnie przy remizie OSP Łyse odbył się pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego renomowanej marki Rosenbauer. Był to jeden z cyklicznych pokazów tej firmy w Polsce.

  Czytaj dalej...
 • 2018.05.30 - Plaga wypadków na skrzyżowaniu ulic Ostrołęcka, Chętnika

  13Minęły niespełna dwa tygodnie od naszej ostatniej interwencji na skrzyżowaniu ulic Ostrołęckiej i Chętnika. 30 Maja o 21:27 po raz kolejny zostaliśmy wezwani do wypadku na skrzyżowaniu tych dwóch ulic.

  Czytaj dalej...
 • 2018.05.18 - DWIE KOLIZJE

  11 (2)W piątkowe popołudnie 18 maja druhowie naszej jednostki mieli ręce pełne roboty. W odstępie dwóch godzin na skrzyżowaniu ulic Chętnika i Ostrołęckiej miały miejsce dwie kolizje.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK