wtorek, 26 styczeń 2016 02:56

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 2016 - Podsumowanie Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
IMG 430922 stycznie 2016r. o godzinie 17:00 w remizie odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze za rok 2015.

Na zebraniu zjawiło się 29  uprawnionych do głosowania strażaków oraz zaproszeni goście. Między innymi: Komendant PSP w Ostrołęce Jarosław Wilga, V-ce prezes ZOSP oddziału powiatowego Chorąży Henryk, Waldemar Sęk Naszelnik OSP Lipniki, Prezes Gminny ZOSP Jarosław Frydrych, Szok Janusz Prezes OSP Łączki, Sławomir Łukasik Naczelnik OSP Łączki oraz druhny i druhowie z nowopowstałej jednostki w Łączkach. Na zebraniu zjawili się również druhowie działający przy zakładowej Straży Pożarnej JBB.

Walne Zebranie członków OSP otworzył przewodniczący Andrzej Deptuła - Komendant Gminny. Następnym punktem zebrania było nadanie odznaczeń. Uchwałą Prezydium Macowieckiego Zarządu Wojewódzkiego ZOSP odznaką "Strażak Wzorowy" odznaczony został: dh. Samul Piotr, dh. Nasiadka Tomasz, dh. Kaczyński Zenon, dh. Dąbkowski Wiktor. Zlotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa przyznano: dh. Kiernozek Stanisław, dh. Morawski Andrzej. Kolejnymi punktami zebrania było sprawozdanie z działalności operacyjno-szkoleniowe, przedstawienie planu finansowego za 2015 rok, oraz raport komisji rewizyjnej po którego złożeniu Zarząd otrzymał absolutorium. 

Następnym najważniejszym punktem zebrania był wybór nowego zarządu. W wyniku głosowania ustalono, że nowy zarząd będzie składał się z 9 osób, a jego głosowanie zostawić utajnione. Do głosowania zgłoszono 10 kandydatów: Pisiak Adam, Pisiak Agata, Pisiak Beata, Morawska Teresa, Kaczmarczyk Wojciech, Parzych Rafał, Czyż Jan, Czyż Zbigniew syn Bolesława, Czyż Zbigniew syn Jana, Chrzanowski Adam. Spośród wzystkich kandydatów w skład Nowego Zarządu nie wszedł Czyż Zbigniew syn Jana. Następnie zgłoszono kandydatów do Komisji Rewizyjnej: Świerdzewski Krzysztof, Deptuła Andrzej, Kiernozek Stanisław. Wszyscy zgłoszeni kandydaci dostali się do Komisji Rewizyjnej. Po wyborze nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej przewodniczący zebrania zarządził przerwę w trakcie której nowe władze wybrały się na małe zebranie. Podczas tzw. "małego zebrania" członkowie nowego Zarządu wybierają spośród siebie prezesa, naczelnika i pozostałych członków. Skład nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej prezentuje się następująco: Prezes Pisiak Adam, V-ce Prezes Kaczmarczyk Wojciech, Naczelnik Parzych Rafał, zastępca Naczelnika Chrzanowski Adam, Gospodarz Morawska Teresa, Sekretarz Pisiak Beata, Kronikarz Pisiak Agata, członek Czyż Zbigniew syn Bolesława. Komisja Rewizyjna: Przewodniczący Kiernozek Stanisław, członek Deptuła Andrzej, członek Świerdzewski Krzysztof. Po przerwie przewodniczący przedstawił zebraniu nowy Zarząd oraz pogratulował nowowybranym członkom. Kolejno przedstawiono plan działalności i plan finansowy na rok 2016. Po czym odbyło się głosowanie, w którym przyjęto plan do realizacji. Następnym punktem zebrania było przedstawienie i omówienie uchwał i wniosków. Złożono 3 wnioski do rozpatrzenia: 1) Działalność strukturalna 2) 2 letni okres próbny dla nowych strażaków 3) zakup sprzętu nagłaśniającego. Wnioski zostały przedyskutowane i zatwierdzone. Na koniec nadszedł czas na prezentacje kandydatów na członków OSP. Każdy kandydat musiał opowiedzieć o sobie kilka słów i przedstawić argumenty dlaczego chciałby zostać strażakiem. Oto nazwiska nowych kandydatów: Samul Łukasz, Kowalikowski Paweł, Kozon Łukasz, Gleba Mateusz, Dąbkowski Maciej, Krawczyk Kamil, Romańska Sylwia. 

Na koniec zebrania przewodniczący podziękował wszystkim gościom za przybycie oraz złożył podziękowania dla druhów: Puławski Dariusz, Pisiak Beata, Kaczmarczyk Wojciech, Chrzanowski Adam oraz dla kandydatki na członka OSP Romańskiej Sylwi za zaangażowanie w prowadzeniu Kroniki OSP.

                            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 2868 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 luty 2016 15:55

Najczęściej czytane

  • Zaproszenie na ślub dh. Mateusza Krysiaka

    IMG 20220723 124819Zbiórka pod remizą w sobotę 13 siernia o godzinie 14:00, oczywiście w mundurze wyjściowym.

    Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK