czwartek, 31 sierpień 2017 20:40

Podsumowanie wakacji 2017

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego nadszedł czas na podsumowanie okresu wakacyjnego w naszej jednostce. W okresie od końca czerwca do końca sierpnia oraz w pierwszy weekend września nasi druhowie interweniowali 20 razy.

Najwięcej interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych. Do wypadków wyjeżdżaliśmy 8 razy, 7 z nich wydarzyło się na odcinku drogi z Łysych do Kuzi. Siedmiokrotnie wzywani byliśmy do usuwania gniazd agresywnych owadów. Okres wakacji to również niebezpieczne zjawiska atmosferyczne takie jak burze i wichury. Skutki tych zjawisk usuwaliśmy trzy razy. Dwie dotyczyły powalonych drzew, jedno związane były z zabezpieczeniem zerwanego dachu. W przypadku powalonych drzew odnotowaliśmy jedną akcję poza terenem naszej gminy. Do niecodziennych interwencji, z którymi rzadko się spotykamy możemy zaliczyć usuwanie szkieł z jezdni na Drodze Wojewódzkiej 645 na wysokości miejscowości Serafin. Na tej samej trasie usuwaliśmy również skutki rozlania substancji ropopochodnej na kilku kilometrowym odcinku z Łysych do Kuzi. Do niecodziennych interwencji możemy zaliczyć także, udział w poszukiwaniu osoby zaginionej. Podczas całych wakacji odnotowaliśmy tylko jeden pożar. Statystycznie w okresie wakacji nasza jednostka interweniowała średnio co 3 - 4 dni. Podsumowując, bardzo cieszy nas fakt jednego pożaru. Świadczy to o wysokiej świadomości przeciwpożarowej mieszkańców naszej gminy. Z kolei jeśli chodzi o zdarzenia drogowe to przede wszystkim noga z gazu. Warunki panujące na drodze, własne umiejętności prowadzenia pojazdów, to podstawowe kryteria, które powinniśmy brać pod uwagę zanim wciśniemy pedał przyspieszenia.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 1294 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 wrzesień 2017 20:49

Najczęściej czytane

 • 2022.03.20 - Solidarni z Ukrainą

  IMG 20220320 WA0000W niedzielny poranek 20 marca, dokładnie o godzinie 8 rano nasi druhowie uczcili minuta ciszy poległych w akcjach ratowniczo-gaśniczych strażaków niosących pomoc podczas konfliktu wojennego w Ukrainie.

  Czytaj dalej...
 • Zostań jednym z nas!!!

  1Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki!

   Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
   W sobotę 30 kwietnia o godzinie 9:00 w Remizie OSP w Łysych, odbędzie się spotkanie i wstępna rekrutacja nowych kandydatów na członków.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.07 - Pożar domu

  IMG 20220308 WA00024W poniedziałek około godziny 19:45 zawyła syrena naszej remizy. MSK w Ostrołęce zaalarmowało nas z powodu pożaru domu w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.31 - Szybka akcja

  pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.23 - Pożar traw

  pozarW środowe przedpołudnie 23 marca MSK w Ostrołęce zadysponowało naszą jednostkę do akcji.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK