poniedziałek, 11 czerwiec 2018 19:28

Rosenbauer Demo Tour PODSUMOWANIE Wyróżniony

87W poniedziałkowe popołudnie przy remizie OSP Łyse odbył się pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego renomowanej marki Rosenbauer. Był to jeden z cyklicznych pokazów tej firmy w Polsce.

Marka Rosenbauer istnieje na rynku pożarniczym od 1866 roku i od ponad 150 lat dostarcza najwyższej jakości sprzęt i samochody dla straży pożarnych na całym świecie. Rosenbauer Demo Tour to pokazy reklamujące powstały niedawno oddział Rosenbauer Polska.
Podczas pokazu zademonstrowano 3 samochody:
- drabinę mechaniczną L32A-XS z łamanym przęsłem i 5 osobowym koszem
- samochód ratowniczo-gaśniczy serii AT
- samochód raowniczo-gaśniczy zmodyfikowanej serii ET
Podczas demonstracji sprzętu można było z bliska obejrzeć samochody oraz ich wyposażenie. Prowadzący Piotr Łukasik bardzo wyczerpująco opowiadał o każdym z nich. Duże wrażenie na obserwatorach wywarły możliwości działka wodnego zamontowane na zderzaku samochodu AT, oraz pokaz technik gaśniczych przy zastosowaniu różnego typu prądownic. Prezentacja była bardzo dynamiczna i widowiskowa. Oprócz samochodów zaprezentowano również środki ochrony osobistej takie jak: buty ochronne, nomexy, hełmy oraz rękawice strażackie. Na koniec ekspozycji zademonstrowano nowoczesny agregat prądotwórczy RS 14 Super Silent, wentylator oddymiający Fanegry, elektryczną pompę zanurzeniową Nautilius 4/1 oraz przenośny system oświetleniowy RLS1000. Całą prezentacje przerwał deszcze, ale dla wytrwałych na koniec była niespodzianka. Dla około 15 osób przewidziano obserwacje panoramy naszej gminy z wysokości 30 metrów z kosza drabiny mechanicznej. Widoki i przeżycia niezapomniane.
Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Firmie Rosenbauer za organizacje pokazu swojego sprzętu w naszej remizie. Pokaz był bardzo udany i na długo zapadnie w naszej pamięci.

Czytany 2413 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 czerwiec 2018 20:10