czwartek, 03 maj 2018 20:35

2018.05.03 - Dzień Strażaka Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
13 Maja o godzinie 8 rano zorganizowaliśmy zbiórkę przy remizie. Kilka minut później przeszliśmy na cmentarz parafialny, aby oddać hołd i zmówić modlitwę za zmarłych strażaków.

Tak rozpoczęliśmy obchody Dnia Strażaka. Wkrótce dotarli do nas strażacy z OSP Lipniki i razem wyjechaliśmy do Zalasa gdzie czekali na nas już druhowie z OSP Łączki. O godzinie 9:30 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele pw. Św. Stanisław Kostki w Zalasiu. Po mszy zorganizowana została zbiórka przy remizie OSP Łączki, na której Prezes OZOSP RP dh. Adam Chrzanowski, wraz z naczelnikiem OSP Łączki dh. Sławomirem Łukasikiem przywitali gości: Jerzego Ksepkę - wójta gminy Łyse, Stanisława Lipkę - radnego powiatu ostrołęckiego oraz wszystkich przybyłych strażaków. Po krótkiej ceremonii wszyscy zostali zaproszeni na obiad. Miłym zaskoczeniem było przybycie na miejsce Pana Roberta Kubła, wraz z dh. Krzysztofem Świerdzewskim. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt czym panowie przyjechali. Pan Robert jest miłośnikiem i pasjonatem starej motoryzacji. W swym dorobku ma również wóz strażacki STAR 660.Korzystając z okazji obchodów Dnia Strażaka chciał zaprezentować swój nabytek.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 537 razy Ostatnio zmieniany sobota, 19 maj 2018 21:08

Najczęściej czytane

 • 2019.07.06 - Pożar Domu Łączki

  10O godzinie 11:20 dostaliśmy wezwanie z MSK do pożaru domu w miejscowości Łączki. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono pożar wewnątrz budynku mieszkalnego na piętrze.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek - Grzęda

  6W piątkową noc około godziny 23 zbudziła nas syrena alarmowa naszej remizy. Z informacji jaką otrzymaliśmy wynikało że, samochód osobowy uderzył w ogrodzenie a następnie w budynek mieszkalny.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.07 - Wypadek motocyklisty Lipniki

  1O godzinie 18:10 zostaliśmy zadysponowani do wypadku motocyklisty w miejscowości Lipniki. Po dojechaniu na miejsce zastęp OSP Lipniki udzielał już poszkodowanemu pomocy medycznej. 

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek na Malażu

  2W piątek o godzinie 13:25 MSK zadysponowało nasza jednostkę do zdarzenia drogowego na DW 645 w kierunku miejscowości Kuzie. Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy stojący na poboczu.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.09 - Dachowanie na DW 645

  11Dachowanie pojazdu osobowego było powodem naszej dzisiejszej interwencji. Około godziny 13:40 zostaliśmy zaalarmowani przez MSK w Ostrołęce.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK