sobota, 22 lipiec 2017 21:15

2017.07.22 - Ślub druha Macieja PODSUMOWANIE Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
20170722 163409To już kolejne wezwenie do powalonego drzewa w ostatnim miesiącu. W sobote 22 lipca kilka minut po godzinie 16 zostaliśmy powiadomieni o leżący drzewie przy ulicy Topolowej obok stadionu JBB.

Po dotarciu na miejsce i szybkiej decyzji dowódcy podjeliśmy próbę przecięcia drzewa i usunięcia go z drogi, lecz sprzęt spalinowy tym razem zawiódł. Musieliśmy posługiwać się tym, co mamy pod ręką i tak rozpoczeła się Brama Weselna naszego druha Macieja Dąbkowskiego, który spieszył się do swojej wybranki.

Po wielokrotnych próbach w końcu udało się usunąć drzewo z drogi i mogliśmy wyruszyć do panny młodej. W eskorcie dwóch wozów Maciej przyjechał do Eweliny skąd wspólnie wyruszyliśmy do kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych. Jako koledzy druhowie uczestniczyliśmy w uroczystości zaślubin młodej pary a po mszy świętej złożyliśmy nowożeńcom życzenia ślubne oraz wręczyliśmy pamiątkowy grawer.
Na nowej życia drodze, niech płomień uczuć w Was nie Gaśnie,

Życzy OSP Łyse.

 

 

 

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 599 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 wrzesień 2017 20:20

Najczęściej czytane

 • 2018.01.27 - Dachowanie na trasie Łyse - Kuzie

  12O godzinie 21:00 dostaliśmy wezwanie o wypadku w kierunku miejscowości Kuzie.

  Czytaj dalej...
 • 2018.01.14 - Wypadek na skrzyżowaniu ul. Chętnika i Ostrołęckiej

  1W niedzielę, 14 stycznia na skrzyżowaniu ulic Chętnika i Ostrołęckiej w Łysych doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

  Czytaj dalej...
 • 2018.01.04 - Czołowe Zderzenie Zalas

  2W czwartek 4 stycznia o godzinie 23:40 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku w kierunku Piątkowizny.

  Czytaj dalej...
 • 2017.12.01 - Początek Zimy

  7W związku z długotrwałymi opadami mokrego śniegu nasza jednostka w dniach 30.11-01.12 dziewięciokrotnie interweniowała do usuwania powalonych konarów drzew, które łamały się pod ciężarem śniegu.

  Czytaj dalej...
 • Kartka z kalendarza - Dzień Strażaka 1 Maja rok 1987

  3Kolejne zdjęcie z działalności Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy.

  Jeżeli ktoś z was posiada zdjęcia powiązane ze Strażą Pożarną z Gminy Łyse, proszę o wysłanie ich na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. postaramy się je wszystkim pokazać i wkleić do naszej kroniki.

  Jeżeli ktoś rozpoznaje druhów ze zdjęcia, to proszę się nie bać tylko pisac w komentarzu na naszym facebook-owym profilu https://www.facebook.com/osplyse

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK