poniedziałek, 16 styczeń 2017 19:25

2017.01.16 - Profilaktyka dla bezpieczeństwa Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag1175W dniu 16 stycznia zakończyliśmy w szkole podstawowej oraz w gimnazjum w Łysych trwającą od 7 grudnia Profilaktyczną Akcje na temat Niebezpieczeństw zagrażających nam w domu, w drodze do szkoły i w szkole, bezpieczeństwa pożarowego oraz postępowania w przypadku powstania pożaru.

Poruszony został również temat wzywania i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. W ramach tej samej akcji odwiedziliśmy również dzieci z przedszkola samorządowego. Najmłodsi nauczyli się prawidłowych zachowań podczas pożarów. Poznali również numery alarmowe 112 i 998. Oprócz tego mogli obejrzeć nasz strój strażaka z bliska. Poznali jego elementy i prawidłowe nazewnictwo. Dzięki temu łatwiej było im zrozumieć na czym polega praca strażaka i jakie zagrożenia ze sobą niesie. Podsumowując: w okresie miesiąca odwiedziliśmy około 500 - set uczniów z 11 klas podstawówki i 6 klas gimnazjum. Przeprowadziliśmy około 20 godzin wykładów. Mamy nadzieje, że będzie jak najmniej sytuacji, w których będziecie musieli użyć wiedzy jaką wam przekazaliśmy. Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować uczniom za poświęconą nam uwagę i miłe przyjęcie w swoich klasach. Nauczycielom dziękujemy za wyrozumiałość.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 1235 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 styczeń 2017 19:42

Najczęściej czytane

 • 2018.01.27 - Dachowanie na trasie Łyse - Kuzie

  12O godzinie 21:00 dostaliśmy wezwanie o wypadku w kierunku miejscowości Kuzie.

  Czytaj dalej...
 • 2018.01.14 - Wypadek na skrzyżowaniu ul. Chętnika i Ostrołęckiej

  1W niedzielę, 14 stycznia na skrzyżowaniu ulic Chętnika i Ostrołęckiej w Łysych doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

  Czytaj dalej...
 • 2018.01.04 - Czołowe Zderzenie Zalas

  2W czwartek 4 stycznia o godzinie 23:40 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku w kierunku Piątkowizny.

  Czytaj dalej...
 • Kartka z kalendarza - Dzień Strażaka 1 Maja rok 1987

  3Kolejne zdjęcie z działalności Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy.

  Jeżeli ktoś z was posiada zdjęcia powiązane ze Strażą Pożarną z Gminy Łyse, proszę o wysłanie ich na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. postaramy się je wszystkim pokazać i wkleić do naszej kroniki.

  Jeżeli ktoś rozpoznaje druhów ze zdjęcia, to proszę się nie bać tylko pisac w komentarzu na naszym facebook-owym profilu https://www.facebook.com/osplyse

  Czytaj dalej...
 • 2018.03.04 - Kolejne Dachowanie na trasie Łyse - Kuzie

  5W niedzielne popołudnie dyspozytor MSK w Ostrołęce zadysponował naszą jednostkę do działań. Kilka minut po godzinie 18 wyjechaliśmy do wypadku drogowego, który wydarzył się na drodze wojewódzkiej 645 w kierunku miejscowości Kuzie.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK