poniedziałek, 16 styczeń 2017 19:25

2017.01.16 - Profilaktyka dla bezpieczeństwa Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag1175W dniu 16 stycznia zakończyliśmy w szkole podstawowej oraz w gimnazjum w Łysych trwającą od 7 grudnia Profilaktyczną Akcje na temat Niebezpieczeństw zagrażających nam w domu, w drodze do szkoły i w szkole, bezpieczeństwa pożarowego oraz postępowania w przypadku powstania pożaru.

Poruszony został również temat wzywania i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. W ramach tej samej akcji odwiedziliśmy również dzieci z przedszkola samorządowego. Najmłodsi nauczyli się prawidłowych zachowań podczas pożarów. Poznali również numery alarmowe 112 i 998. Oprócz tego mogli obejrzeć nasz strój strażaka z bliska. Poznali jego elementy i prawidłowe nazewnictwo. Dzięki temu łatwiej było im zrozumieć na czym polega praca strażaka i jakie zagrożenia ze sobą niesie. Podsumowując: w okresie miesiąca odwiedziliśmy około 500 - set uczniów z 11 klas podstawówki i 6 klas gimnazjum. Przeprowadziliśmy około 20 godzin wykładów. Mamy nadzieje, że będzie jak najmniej sytuacji, w których będziecie musieli użyć wiedzy jaką wam przekazaliśmy. Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować uczniom za poświęconą nam uwagę i miłe przyjęcie w swoich klasach. Nauczycielom dziękujemy za wyrozumiałość.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 1401 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 styczeń 2017 19:42

Najczęściej czytane

 • 2018.07.15 - Opel w Rowie Dawia

  1Dzisiaj około godziny 12:30 dostaliśmy wezwanie do dachowania auta osobowego na drodze wojewódzkiej 645.

  Czytaj dalej...
 • 2018.08.26 - Dachowanie Mazdy

  6Trzy dni nie mineło, gdy ponownie syrena alarmowa zawyła w naszej miejscowości. Tym razem zostaliśmy wezwani do dachowania samochodu osobowego na Drodze Wojewódzkiej 645 w miejscowości Serafin.

  Czytaj dalej...
 • 2018.06.27 - Pożar budynku gospodarczego Łyse

  1W środę 27 czerwca około godziny 15:55 dostaliśmy wezwani do płonącego budynku gospodarczego w miejscowości Łyse.

  Czytaj dalej...
 • 2018.06.21 - Wypadek motocyklisty w Wejdzie

  3W czwartkowe popołudnie 21 czerwca nasza jednostka została zadysponowana do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty.

  Czytaj dalej...
 • 2018.09.12 - Pracowita Doba Strażaków

  4 3W środę 12 września około godziny 9:30 dostaliśmy wezwanie do wypadku drogowego z udziałem samochódu osobowego marki VW w miejscowości Dęby.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK