poniedziałek, 16 styczeń 2017 19:25

2017.01.16 - Profilaktyka dla bezpieczeństwa Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag1175W dniu 16 stycznia zakończyliśmy w szkole podstawowej oraz w gimnazjum w Łysych trwającą od 7 grudnia Profilaktyczną Akcje na temat Niebezpieczeństw zagrażających nam w domu, w drodze do szkoły i w szkole, bezpieczeństwa pożarowego oraz postępowania w przypadku powstania pożaru.

Poruszony został również temat wzywania i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. W ramach tej samej akcji odwiedziliśmy również dzieci z przedszkola samorządowego. Najmłodsi nauczyli się prawidłowych zachowań podczas pożarów. Poznali również numery alarmowe 112 i 998. Oprócz tego mogli obejrzeć nasz strój strażaka z bliska. Poznali jego elementy i prawidłowe nazewnictwo. Dzięki temu łatwiej było im zrozumieć na czym polega praca strażaka i jakie zagrożenia ze sobą niesie. Podsumowując: w okresie miesiąca odwiedziliśmy około 500 - set uczniów z 11 klas podstawówki i 6 klas gimnazjum. Przeprowadziliśmy około 20 godzin wykładów. Mamy nadzieje, że będzie jak najmniej sytuacji, w których będziecie musieli użyć wiedzy jaką wam przekazaliśmy. Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować uczniom za poświęconą nam uwagę i miłe przyjęcie w swoich klasach. Nauczycielom dziękujemy za wyrozumiałość.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 1570 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 styczeń 2017 19:42

Najczęściej czytane

 • 2019.02.27 - Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Topolowa Chętnika

  6Zderzenie dwóch samochodów osobowych był powodem porannej interwencji. Dziś około godziny 8 rano na skrzyżowaniu ulicy Topolowej z Chętnika doszło do wypadku.

  Czytaj dalej...
 • Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018 w OSP Łyse - PODSUMOWANIE

  1826 Stycznia odbyło się Zebranie Sprawozdawcze w naszej jednostce. W sobotę kilka minut po godzinie 15 prezes dh. Adam Pisiak dokonał otwarcia Zebrania Sprawozdawczego OSP Łyse za rok 2018.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.25 - URSUS W ROWIE

  625 Stycznia popołudniu, około godziny 15:30 wpłynęła do nas informacja o wypadku ciągnika rolniczego, którego kierowca został przygnieciony przez maszynę.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.25 - Pożar Sadzy

  4W piątkowy wieczór 25 stycznia około godziny 19:30 MSK zadysponowało naszą jednostkę do pożaru.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.21 - WYPADEK W PUPKOWIŹNIE

  221 Stycznia około południa zadysponowano nas do zdarzenia w miejscowości Pupkowizna, gdzie doszło do "czołówki" dwóch samochodów osobowych.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK