poniedziałek, 16 styczeń 2017 19:25

2017.01.16 - Profilaktyka dla bezpieczeństwa Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag1175W dniu 16 stycznia zakończyliśmy w szkole podstawowej oraz w gimnazjum w Łysych trwającą od 7 grudnia Profilaktyczną Akcje na temat Niebezpieczeństw zagrażających nam w domu, w drodze do szkoły i w szkole, bezpieczeństwa pożarowego oraz postępowania w przypadku powstania pożaru.

Poruszony został również temat wzywania i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. W ramach tej samej akcji odwiedziliśmy również dzieci z przedszkola samorządowego. Najmłodsi nauczyli się prawidłowych zachowań podczas pożarów. Poznali również numery alarmowe 112 i 998. Oprócz tego mogli obejrzeć nasz strój strażaka z bliska. Poznali jego elementy i prawidłowe nazewnictwo. Dzięki temu łatwiej było im zrozumieć na czym polega praca strażaka i jakie zagrożenia ze sobą niesie. Podsumowując: w okresie miesiąca odwiedziliśmy około 500 - set uczniów z 11 klas podstawówki i 6 klas gimnazjum. Przeprowadziliśmy około 20 godzin wykładów. Mamy nadzieje, że będzie jak najmniej sytuacji, w których będziecie musieli użyć wiedzy jaką wam przekazaliśmy. Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować uczniom za poświęconą nam uwagę i miłe przyjęcie w swoich klasach. Nauczycielom dziękujemy za wyrozumiałość.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 1355 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 styczeń 2017 19:42

Najczęściej czytane

 • 2018.05.20 - Zderzenie aut na łuku drogi w miejscowości Zalas

  imag2995Około godziny 19 w niedzielę 20 maja MSK zadysponowało naszą jednostkę do zdarzenia drogowego w miejscowości Zalas. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy dwa rozbite auta - osobowego WV Golfa III oraz pikapa ISUZU należącego do Żandarmerii Wojskowej.

  Czytaj dalej...
 • 2018.06.17 - Wypadek motocyklisty w Zalasiu

  1Dziś około godziny 18 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • Rosenbauer Demo Tour PODSUMOWANIE

  87W poniedziałkowe popołudnie przy remizie OSP Łyse odbył się pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego renomowanej marki Rosenbauer. Był to jeden z cyklicznych pokazów tej firmy w Polsce.

  Czytaj dalej...
 • 2018.05.30 - Plaga wypadków na skrzyżowaniu ulic Ostrołęcka, Chętnika

  13Minęły niespełna dwa tygodnie od naszej ostatniej interwencji na skrzyżowaniu ulic Ostrołęckiej i Chętnika. 30 Maja o 21:27 po raz kolejny zostaliśmy wezwani do wypadku na skrzyżowaniu tych dwóch ulic.

  Czytaj dalej...
 • 2018.05.18 - DWIE KOLIZJE

  11 (2)W piątkowe popołudnie 18 maja druhowie naszej jednostki mieli ręce pełne roboty. W odstępie dwóch godzin na skrzyżowaniu ulic Chętnika i Ostrołęckiej miały miejsce dwie kolizje.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK