niedziela, 03 maj 2015 18:44

2015.05.03 - Uroczyste Obchody 85-lecia OSP Łyse - Podsumowanie

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
29W dniu 3 maja 2015 roku świętowaliśmy 85-lecie działalności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem strażaków przy akompaniamencie orkiestry strażackiej ulicami Łysych do kościoła Chrystusa Króla Wszechświata, gdzie miała miejsce Msza Święta w intencji żyjących i zmarłych druhów jednostki. W świątyni uroczyście prezentował się sztandar OSP w Łysych oraz sztandary zaproszonych sąsiednich jednostek strażackich z Kuzi, Myszyńca i Lipnik.

Część druga uroczystości miała miejsce przed remizą strażacką, znajdującą się nieopodal kościoła. Podczas uroczystego apelu Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Deptuła krótko przedstawił rys historyczny jednostki z Łysych. Została ona tego dnia odznaczona medalem PRO-MAZOVIA, nadanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Złotym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa. Marszałek Adam Struzik wystosował również dyplomy uznania za zaangażowanie w działania ratowniczo - gaśnicze oraz pracę na rzecz jednostki, które otrzymali druhowie: Agata Pisiak, Krzysztof Świerdzewski, Wiesław Kowalikowski, Grzegorz Perzan, Marcin Popielarczyk, Sławomir Szulc, Andrzej Deptuła, Adam Chrzanowski, Adam Pisiak, Andrzej Gadomski oraz Beata Pisiak. Został również wręczony "Złoty Znak Związku" dla zasłużonego jednostce druha Andrzeja Deptuły. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa przyznano Zastępcy Naczelnika - druhowi Rafałowi Parzychowi oraz druhowi Andrzejowi Morawskiemu, Srebrne Medale otrzymali druhowie: Agata Pisiak, Teresa Morawska, Luiza Ziółkowska, Piotr Głuszek, Stanisław Kiernozek oraz Beata Pisiak, zaś Brązowe Medale stały się udziałem druhów: Mateusza Gadomskiego, Jacka Olendra, Tadeusza Popielarczyka oraz Księdza Stanisława Borkowskiego. Ponadto przyznane zostały również odznaczenia "Strażak Wzorowy". Odznaczenia i medale strażakom wręczyli: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Ostrołęce dh Janusz Głowacki, Starosta Powiatu Ostrołęckiego Stanisław Kubeł, Wójt Gminy Łyse Jerzy Ksepka, Radny Sejmiku Samorządu Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński, Młodszy Brygadier Leszek Pragacz, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Deptuła oraz Wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych Krzysztof Świerdzewski. Ponadto wśród przybyłych na uroczystość gości znaleźli się między innymi: Komendant Komisariatu Policji w Myszyńcu Podkom. Paweł Antośkiewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Myszyniec Andrzej Głuszek, Radni Powiatu Ostrołęckiego: Stanisław Lipka oraz Andrzej Lis oraz Radni Gminy Łyse.

W imieniu Zarządu Chcialibyśmy Podziękować Sponsorom za wsparcie, Uczestnikom oraz Zaproszonym Gościom za obecność i przybycie na Obchody 85-lecia OSP Łyse.

Serdecznie Dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna w Łysych.

                            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 1052 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 27 grudzień 2015 14:23

Najczęściej czytane

 • 2019.07.06 - Pożar Domu Łączki

  10O godzinie 11:20 dostaliśmy wezwanie z MSK do pożaru domu w miejscowości Łączki. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono pożar wewnątrz budynku mieszkalnego na piętrze.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek - Grzęda

  6W piątkową noc około godziny 23 zbudziła nas syrena alarmowa naszej remizy. Z informacji jaką otrzymaliśmy wynikało że, samochód osobowy uderzył w ogrodzenie a następnie w budynek mieszkalny.

  Czytaj dalej...
 • 2019.06.16 - Dachowanie Golfa

  6W niedzielny poranek 16 czerwca zadysponowano nasz zastęp po raz drugi do zdarzenia na DW 645. Dokładnie w tym samym miejscu co 8 czerwca doszło do dachowania VW Golfa.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.07 - Wypadek motocyklisty Lipniki

  1O godzinie 18:10 zostaliśmy zadysponowani do wypadku motocyklisty w miejscowości Lipniki. Po dojechaniu na miejsce zastęp OSP Lipniki udzielał już poszkodowanemu pomocy medycznej. 

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek na Malażu

  2W piątek o godzinie 13:25 MSK zadysponowało nasza jednostkę do zdarzenia drogowego na DW 645 w kierunku miejscowości Kuzie. Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy stojący na poboczu.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK