czwartek, 31 sierpień 2017 20:40

Podsumowanie wakacji 2017

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego nadszedł czas na podsumowanie okresu wakacyjnego w naszej jednostce. W okresie od końca czerwca do końca sierpnia oraz w pierwszy weekend września nasi druhowie interweniowali 20 razy.

Najwięcej interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych. Do wypadków wyjeżdżaliśmy 8 razy, 7 z nich wydarzyło się na odcinku drogi z Łysych do Kuzi. Siedmiokrotnie wzywani byliśmy do usuwania gniazd agresywnych owadów. Okres wakacji to również niebezpieczne zjawiska atmosferyczne takie jak burze i wichury. Skutki tych zjawisk usuwaliśmy trzy razy. Dwie dotyczyły powalonych drzew, jedno związane były z zabezpieczeniem zerwanego dachu. W przypadku powalonych drzew odnotowaliśmy jedną akcję poza terenem naszej gminy. Do niecodziennych interwencji, z którymi rzadko się spotykamy możemy zaliczyć usuwanie szkieł z jezdni na Drodze Wojewódzkiej 645 na wysokości miejscowości Serafin. Na tej samej trasie usuwaliśmy również skutki rozlania substancji ropopochodnej na kilku kilometrowym odcinku z Łysych do Kuzi. Do niecodziennych interwencji możemy zaliczyć także, udział w poszukiwaniu osoby zaginionej. Podczas całych wakacji odnotowaliśmy tylko jeden pożar. Statystycznie w okresie wakacji nasza jednostka interweniowała średnio co 3 - 4 dni. Podsumowując, bardzo cieszy nas fakt jednego pożaru. Świadczy to o wysokiej świadomości przeciwpożarowej mieszkańców naszej gminy. Z kolei jeśli chodzi o zdarzenia drogowe to przede wszystkim noga z gazu. Warunki panujące na drodze, własne umiejętności prowadzenia pojazdów, to podstawowe kryteria, które powinniśmy brać pod uwagę zanim wciśniemy pedał przyspieszenia.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 113 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 wrzesień 2017 20:49

Najczęściej czytane

 • 2017.09.01 - Czołówka i Dachowanie na DW 645 Łyse - Kuzie

  91 Września po porannych ulewach na drodze 645 w kierunku Łomży doszło do wypadku drogowego. Kilka minut po godzinie 12 dostaliśmy wezwanie do zderzenia czołowego dwóch aut osobowych. Na miejscu zastaliśmy dwa rozbite auta, marki Seat i Saab.

  Czytaj dalej...
 • 2017.09.26 - Wypadek w Serafinie

  5Późnym wieczorem we wtorek nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego na słynnym już odcinku drogi z Łysych do Kuzi.

  Czytaj dalej...
 • 2017.09.10 - Zderzenie dwóch aut DĘBY

  11Dziś nad ranem o godzinie 3:00 zostaliśmy wezwani do zderzenia dwóch aut osobowych. Do zdarzenia doszło na łuku drogi wojewódzkiej 645 w kierunku Myszyńca.

  Czytaj dalej...
 • 2017.09.07 - Pożar garażu w Wejdzie

  1Dziś kilka minut po godzinie 5 rano obudziła nas syrena alarmowa naszej remizy. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynikało że w miejscowości Wejdo pali się garaż.

  Czytaj dalej...
 • 2017.08.27 - Dachowanie Transportera

  127 sierpnia w niedzielne przedpołudnie Miejskie Stanowisko Kierowania zadysponowało nasza jednostkę do zdarzenia drogowego. Na wysokości skrzyżowania ulicy Chętnika z Kościelną dostawczy transporter wypadł z drogi i dachował.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd