czwartek, 31 sierpień 2017 20:40

Podsumowanie wakacji 2017

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego nadszedł czas na podsumowanie okresu wakacyjnego w naszej jednostce. W okresie od końca czerwca do końca sierpnia oraz w pierwszy weekend września nasi druhowie interweniowali 20 razy.

Najwięcej interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych. Do wypadków wyjeżdżaliśmy 8 razy, 7 z nich wydarzyło się na odcinku drogi z Łysych do Kuzi. Siedmiokrotnie wzywani byliśmy do usuwania gniazd agresywnych owadów. Okres wakacji to również niebezpieczne zjawiska atmosferyczne takie jak burze i wichury. Skutki tych zjawisk usuwaliśmy trzy razy. Dwie dotyczyły powalonych drzew, jedno związane były z zabezpieczeniem zerwanego dachu. W przypadku powalonych drzew odnotowaliśmy jedną akcję poza terenem naszej gminy. Do niecodziennych interwencji, z którymi rzadko się spotykamy możemy zaliczyć usuwanie szkieł z jezdni na Drodze Wojewódzkiej 645 na wysokości miejscowości Serafin. Na tej samej trasie usuwaliśmy również skutki rozlania substancji ropopochodnej na kilku kilometrowym odcinku z Łysych do Kuzi. Do niecodziennych interwencji możemy zaliczyć także, udział w poszukiwaniu osoby zaginionej. Podczas całych wakacji odnotowaliśmy tylko jeden pożar. Statystycznie w okresie wakacji nasza jednostka interweniowała średnio co 3 - 4 dni. Podsumowując, bardzo cieszy nas fakt jednego pożaru. Świadczy to o wysokiej świadomości przeciwpożarowej mieszkańców naszej gminy. Z kolei jeśli chodzi o zdarzenia drogowe to przede wszystkim noga z gazu. Warunki panujące na drodze, własne umiejętności prowadzenia pojazdów, to podstawowe kryteria, które powinniśmy brać pod uwagę zanim wciśniemy pedał przyspieszenia.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 366 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 wrzesień 2017 20:49

Najczęściej czytane

 • 2018.05.20 - Zderzenie aut na łuku drogi w miejscowości Zalas

  imag2995Około godziny 19 w niedzielę 20 maja MSK zadysponowało naszą jednostkę do zdarzenia drogowego w miejscowości Zalas. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy dwa rozbite auta - osobowego WV Golfa III oraz pikapa ISUZU należącego do Żandarmerii Wojskowej.

  Czytaj dalej...
 • 2018.06.17 - Wypadek motocyklisty w Zalasiu

  1Dziś około godziny 18 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • Rosenbauer Demo Tour PODSUMOWANIE

  87W poniedziałkowe popołudnie przy remizie OSP Łyse odbył się pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego renomowanej marki Rosenbauer. Był to jeden z cyklicznych pokazów tej firmy w Polsce.

  Czytaj dalej...
 • 2018.05.30 - Plaga wypadków na skrzyżowaniu ulic Ostrołęcka, Chętnika

  13Minęły niespełna dwa tygodnie od naszej ostatniej interwencji na skrzyżowaniu ulic Ostrołęckiej i Chętnika. 30 Maja o 21:27 po raz kolejny zostaliśmy wezwani do wypadku na skrzyżowaniu tych dwóch ulic.

  Czytaj dalej...
 • 2018.05.18 - DWIE KOLIZJE

  11 (2)W piątkowe popołudnie 18 maja druhowie naszej jednostki mieli ręce pełne roboty. W odstępie dwóch godzin na skrzyżowaniu ulic Chętnika i Ostrołęckiej miały miejsce dwie kolizje.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK