środa, 16 czerwiec 2010 23:00

2010.06.16 - Ćwiczenia - ZSP w Łysych

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
phoca thumb l DSC 0227Dyrektor każdej jednostki organizacyjnej zobligowany jest do przeprowadzenia ćwiczeń ewakuacyjnych przynajmniej raz na dwa lata. Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych im. H. Sienkiewicza w Łysych Grzegorz Fabiszewski ustalił powyższe manewry na dzień 16 czerwca 2010r. Około godziny 11:00 zainicjowano ćwiczeniowy pożar w sali nr 9 na I piętrze budynku gimnazjum. Rozległ się trzyminutowy dzwonek sygnalizujący potrzebę ewakuacji.  

Natychmiast powiadomiona została Straż Pożarna. Zarówno uczniowie i nauczyciele niezwłocznie opuścili budynek szkoły zgodnie z zasadami planu ewakuacji. W sumie ewakuowano 352 uczniów, 28 nauczycieli, 15 pracowników obsługi. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, po niespełna 2 minutach wszyscy znajdowali się już na boisku szkolnym. Minutę później akcję ratowniczą rozpoczęli strażacy z OSP w Łysych.


Koordynatorami powyższej akcji byli nauczyciele ZSP w Łysych: Beata Pisiak oraz Konrad Fabiszewski, którzy jednocześnie są strażakami ochotnikami i doskonale zdają sobie sprawę z konieczności przeprowadzania tego rodzaju ćwiczeń.

 

.:: ZDJĘCIA ::.
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

{phocagallery view=category|categoryid=5|imageordering=7}
 
Czytany 3576 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 grudzień 2015 22:24

Najczęściej czytane

 • 2018.08.26 - Dachowanie Mazdy

  6Trzy dni nie mineło, gdy ponownie syrena alarmowa zawyła w naszej miejscowości. Tym razem zostaliśmy wezwani do dachowania samochodu osobowego na Drodze Wojewódzkiej 645 w miejscowości Serafin.

  Czytaj dalej...
 • 2018.09.15 - Wypadek Drogowy Pupkowizna

  11W sobotę 15 września około godziny 15:45 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Pupkowiźnie. Na drodze lokalnej kierujący pojazdem VW Passat wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.

  Czytaj dalej...
 • 2018.11.01 - Dachowanie Toyoty oraz wymuszenie pierwszeństwa na Chętnika

  8O sporym szczęściu może mówić kierująca Toyotą, która jadąc w kierunku Łomży straciła panowanie nad autem i znalazła się w przydrożyn rowie kołami do góry.

  Czytaj dalej...
 • 2018.09.12 - Pracowita Doba Strażaków

  4 3W środę 12 września około godziny 9:30 dostaliśmy wezwanie do wypadku drogowego z udziałem samochódu osobowego marki VW w miejscowości Dęby.

  Czytaj dalej...
 • 2018.11.12 - Wypadek Śmiertelny Piątkowizna

  18Do tragedii doszło około godziny 18.00 w Piątkowiźnie. Zginął kierowca samochodu, który uderzył w drzewo.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK