środa, 16 czerwiec 2010 23:00

2010.06.16 - Ćwiczenia - ZSP w Łysych

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
phoca thumb l DSC 0227Dyrektor każdej jednostki organizacyjnej zobligowany jest do przeprowadzenia ćwiczeń ewakuacyjnych przynajmniej raz na dwa lata. Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych im. H. Sienkiewicza w Łysych Grzegorz Fabiszewski ustalił powyższe manewry na dzień 16 czerwca 2010r. Około godziny 11:00 zainicjowano ćwiczeniowy pożar w sali nr 9 na I piętrze budynku gimnazjum. Rozległ się trzyminutowy dzwonek sygnalizujący potrzebę ewakuacji.  

Natychmiast powiadomiona została Straż Pożarna. Zarówno uczniowie i nauczyciele niezwłocznie opuścili budynek szkoły zgodnie z zasadami planu ewakuacji. W sumie ewakuowano 352 uczniów, 28 nauczycieli, 15 pracowników obsługi. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, po niespełna 2 minutach wszyscy znajdowali się już na boisku szkolnym. Minutę później akcję ratowniczą rozpoczęli strażacy z OSP w Łysych.


Koordynatorami powyższej akcji byli nauczyciele ZSP w Łysych: Beata Pisiak oraz Konrad Fabiszewski, którzy jednocześnie są strażakami ochotnikami i doskonale zdają sobie sprawę z konieczności przeprowadzania tego rodzaju ćwiczeń.

 

.:: ZDJĘCIA ::.
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

{phocagallery view=category|categoryid=5|imageordering=7}
 
Czytany 3626 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 grudzień 2015 22:24

Najczęściej czytane

 • 2018.11.12 - Wypadek Śmiertelny Piątkowizna

  18Do tragedii doszło około godziny 18.00 w Piątkowiźnie. Zginął kierowca samochodu, który uderzył w drzewo.

  Czytaj dalej...
 • 2018.11.01 - Dachowanie Toyoty oraz wymuszenie pierwszeństwa na Chętnika

  8O sporym szczęściu może mówić kierująca Toyotą, która jadąc w kierunku Łomży straciła panowanie nad autem i znalazła się w przydrożyn rowie kołami do góry.

  Czytaj dalej...
 • 2018.11.02 - Niezachowanie należytej ostrożności na drodze

  11Do kolejnego już wypadku na wysokości parkingu JBB doszło 2 listopada około godziny 13.

  Czytaj dalej...
 • 2018.10.27 - Ślub druha Tomasza PODSUMOWANIE

  01 ola tomek 10027 Października mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w ceremonii zaślubin naszego druha Tomasza Nasiadki.

  Czytaj dalej...
 • 2018.10.25 - Wypadek Busa

  4W czwartek kilka minut przed 13 zostaliśmy wezwani do wypadku na drodze gminnej w kierunku Rudnego.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK