×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 67.

środa, 16 czerwiec 2010 23:00

2010.06.16 - Ćwiczenia - ZSP w Łysych

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
phoca thumb l DSC 0227Dyrektor każdej jednostki organizacyjnej zobligowany jest do przeprowadzenia ćwiczeń ewakuacyjnych przynajmniej raz na dwa lata. Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych im. H. Sienkiewicza w Łysych Grzegorz Fabiszewski ustalił powyższe manewry na dzień 16 czerwca 2010r. Około godziny 11:00 zainicjowano ćwiczeniowy pożar w sali nr 9 na I piętrze budynku gimnazjum. Rozległ się trzyminutowy dzwonek sygnalizujący potrzebę ewakuacji.  

Natychmiast powiadomiona została Straż Pożarna. Zarówno uczniowie i nauczyciele niezwłocznie opuścili budynek szkoły zgodnie z zasadami planu ewakuacji. W sumie ewakuowano 352 uczniów, 28 nauczycieli, 15 pracowników obsługi. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, po niespełna 2 minutach wszyscy znajdowali się już na boisku szkolnym. Minutę później akcję ratowniczą rozpoczęli strażacy z OSP w Łysych.


Koordynatorami powyższej akcji byli nauczyciele ZSP w Łysych: Beata Pisiak oraz Konrad Fabiszewski, którzy jednocześnie są strażakami ochotnikami i doskonale zdają sobie sprawę z konieczności przeprowadzania tego rodzaju ćwiczeń.

 

.:: ZDJĘCIA ::.
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

{phocagallery view=category|categoryid=5|imageordering=7}
 
Czytany 3700 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 grudzień 2015 22:24

Najczęściej czytane

 • 2019.02.27 - Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Topolowa Chętnika

  6Zderzenie dwóch samochodów osobowych był powodem porannej interwencji. Dziś około godziny 8 rano na skrzyżowaniu ulicy Topolowej z Chętnika doszło do wypadku.

  Czytaj dalej...
 • Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018 w OSP Łyse - PODSUMOWANIE

  1826 Stycznia odbyło się Zebranie Sprawozdawcze w naszej jednostce. W sobotę kilka minut po godzinie 15 prezes dh. Adam Pisiak dokonał otwarcia Zebrania Sprawozdawczego OSP Łyse za rok 2018.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.25 - URSUS W ROWIE

  625 Stycznia popołudniu, około godziny 15:30 wpłynęła do nas informacja o wypadku ciągnika rolniczego, którego kierowca został przygnieciony przez maszynę.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.25 - Pożar Sadzy

  4W piątkowy wieczór 25 stycznia około godziny 19:30 MSK zadysponowało naszą jednostkę do pożaru.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.21 - WYPADEK W PUPKOWIŹNIE

  221 Stycznia około południa zadysponowano nas do zdarzenia w miejscowości Pupkowizna, gdzie doszło do "czołówki" dwóch samochodów osobowych.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK